Kendi servis Merkezinizi nasıl açarsınız

adım adım kılavuz
BLOG
OKUL HAKKINDA VİDEO
Elektronik ve elektrik kursu. Telefon, bilgisayar onarımı eğitimi
Sihirbazın yolu

Her ailede cep telefonları vardır. Herhangi bir teknisyenin zaman zaman onarıma ihtiyacı vardır. Servis pazarı doygun olmaktan uzaktır. Telefonları ve akıllı telefonları tamir etmek için bir servis merkezi açmaya karar vermek için başka neye ihtiyacınız var? Başarılı bir iş projesinin gerçekleştirilmesine izin veren bilgi. Bu boşluğu doldurmaya çalışalım.

Bir tamir servisi açmak için önce küçük bir iş planı geliştirmeniz gerekir. Projenin başlatılması için hazırlık 4 aşamada gerçekleştirilir.

Aşama 1: Pazarlama pazar araştırması

Herhangi bir işletmeyi gerçekleştirmenin ilk adımı pazar kapasitesinin değerlendirilmesidir. Beynin perspektiflerini anlamak için atölyenin organize edilmesinin planlandığı yerde yoldan geçenlerle röportaj yapmak yeterlidir. Bazen sosyal medyada anket yapmak mümkündür, ancak yerin önemi hafife alınmamalıdır.

Soruları hazırlarken hizmetlerin maliyetini dikkate almak önemlidir. Atölyenin altında ucuz bir alanda bir oda seçtiyseniz, büyük bir marjla onarım hizmeti sunmak buna değmez. Bu durumda servis seviyesi, maliyetten daha az önemlidir.

Aşama 2: uzman eğitimi

Çalışanlar ciddi bir masraflı madde ve büyük bir sorumluluktur. Bu nedenle, başlangıçta personeli hemen işe almanız tavsiye edilmez. Ortak aday varsa, bu iyi bir şeydir. Değilse, ilk önce kendiniz çalışmak daha iyidir.

Servis merkezinin başarısının en önemli unsuru, bir uzmanın servis merkezinize getirecek araçları tamir etme becerisidir. Usta, telefonu veya tableti doğru bir şekilde teşhis etmeli, değiştirilmesi gereken parçaların maliyetini belirlemeli ve hatalı parçaları yenileriyle doğru bir şekilde değiştirmelidir. İşin yürütülmesindeki herhangi bir hata, gadget'a daha da fazla arıza veya tamamen zarar verebilir. Servis merkezinize ne kadar sadık kalacağınıza bağlı olarak ustaya bağlıdır

Uzman eğitimi için özel okullar ve kurslar mevcuttur. Orada siz veya gelecekteki çalışanınız, modern elektroniklerin onarımındaki tüm incelikleri size öğretecek. Moskova'daki Fixit-plus okulunu tavsiye ediyoruz.

Aşama 3: Operasyonel plan veya şehrinizde bir servis merkezinin nasıl açılacağı

Hizmet ihtiyacınızı değerlendirdikten sonra, ayrıntılı harcama planlamasına geçmenin zamanı geldi. Çalışmaya başlamak için şunları yapmanız gerekir:

 • Oda. Alan oldukça küçüktür - 15-20 m2. Fiyatlar yere ve şehre göre değişir.
 • Mobilya: masa, sandalyeler, masa lambası, küçük kasa, dolap. Fonlar izin veriyorsa, yeni her şeyi satın alabilirsiniz. Kit 50-80 bin rubleye mal olacak. Olasılıklar sınırlıysa, kullanılmış mobilyalarda en fazla 20-30 bin
 • 'a ihtiyaç duyulmayacaktır.
 • Ekipman: alet seti, havya veya lehimleme istasyonu, saç kurutma makinesi, osilografi, güç kaynağı, ultrasonik banyo. Toplamda, 40-50 bin rubleye ihtiyacınız olacak. Fonlarınız varsa, daha fazlasını karşılayabilirsiniz. Bu işi kolaylaştıracaktır.
Aşama 4: başlangıç

Hizmet merkezi için reklam ayarlama:

Hizmet merkezinin büyük ölçekli bir reklam şirketine ihtiyacı yoktur. Müşterileri çekmek için yeterli:

 • Birçok insanın bulunduğu en yakın büyük trafik arterindeki tüm yolculara reklam kartları dağıtın. Atölye uzaktaysa, tabelaları ve tabelaları tam olarak caddeye asmak önemlidir;
 • Bir Web sitesi oluşturun. Birçoğu bu aşamayı ihmal ediyor ve müşterilerini kaybediyor. Siteye ihtiyaç var. İlle. Bunun sadece çağrıları olan tek bir sayfa değil, kullanıcıların hizmetler ve fiyatlar hakkında ayrıntılı bilgi bulabilecekleri bir kaynak olması daha iyidir. Landing'in de ihtiyacı var. Bu sayfaya Yandex'teki reklamlardan gelen kullanıcılara yönlendirilmelidir;
 • Sosyal ağlarda bir sayfa oluşturun. VK zorunludur. Çoğu internet kullanıcısı, şehirlerinde hizmet teklifleri arayan yerdir;
 • Yeni servis merkezi hakkında yerel forumlara bilgi verin. Yararlı onarım ipuçları, müşterileri çekmek için kuru reklam metinlerinden çok daha önemlidir. Promosyonları ve indirimleri yapmayı unutmayın.
Yetkili servis merkezi nasıl açılır?

Yetkili servis merkezi, belirli bir makine üreticisiyle çalışmayı varsayar. Çoğu zaman, yetenekli mühendisler ve sadece yetenekli çocuklar, kendi şehirlerinde yetkili bir Apple servis merkezinin nasıl açılacağını merak ediyorlar.

Bir markayla çalışmanın faydaları açıktır. Şirketin adı müşterileri çekiyor. Apple ekipman sahipleri atölyeye geliyor. Bunların bir kısmının bakımı akıllı telefon üreticisi tarafından ödenir - garanti durumları. Bu karlı. Ancak, ana şirkete rapor vermeniz gerekir. Seçkin üreticinin hizmet düzeyini karşılamak önemlidir. Onun görevi de senin görevin olacak. Bu kolay değil.

Ana şirket, müşterilerin onarım için uzun süre beklemek zorunda kalmamaları için genellikle belirli yedek parçaları büyük miktarlarda satın almayı zorunlu kılar. Ancak bu, Apple'ın telefon sahiplerinin tam olarak atölyenize geleceğini garanti etmez. Büyük şehirlerde genellikle üreticinin yetkili servis merkezleri vardır. Ve küçüklerde, Apple'ın pahalı akıllı telefonlarının pek çok sahibi yok.

Yatırım bütçesini artırmaktan korkmayan ve Apple servis merkezini nasıl açacağınızı ayrıntılı olarak öğrenmek isteyenler için aşağıdaki adımları öneriyoruz:

 • 1. Üretici ile müzakere;
 • 2. Oda seçimi.;
 • 3. IP kaydı (yetkili servis merkezini açarken bunu hemen yapmanız gerekir);
 • 4. Ekipman alımı;
 • 5. Hazırlık çalışmaları tamamlandı - yetkili servis merkezini açıyoruz (örneğin Apple);

Halihazırda faaliyet gösteren servis merkezlerinin deneyimlerinin gösterdiği gibi, bu işletmenin geri ödeme süresi 7-8 aydır.

UZMANLIĞA GÖRE KURSLARI